ABRSM

ABRSM

ABRSM

ABRSM

ABRSM (The Associated Board of The Royal Schools Of Music) sınavları uluslararası bir organizasyondur. Bu sınavlar teori ve pratik olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Hem teori hem de pratik sınavları 1’den 8’e kadar seviyelendirilmiştir. Kurumumuzda teori dersi ve pratik alanda da piyano ve keman dersleri verilmektedir. Öğrencilerin düzeyine göre sınava katılabileceği seviye ders öğretmeni ile belirlenmektedir. Sınava dâhil olduğu seviyeyi başarı ile tamamlayan her öğrenci sertifika almaya hak kazanır.

Pratik sınavlarında 5 kuru tamamlayan öğrenci üst kurlara geçebilmek için 5. seviye teori sınavını geçmiş olmalıdır. 8 seviyeyi tamamlayan öğrenci diploma sınavına girebilir ve başarılı olduğu takdirde ABRSM Diplomasını almaya hak kazanır

Konya'da müzik eğitimi denince akla gelen isimlerden biri olan MEB Özel Kıyanus Bale ve Müzik Okulu, öğrencilere en kaliteli müzik eğitimini sunmak için faaliyet göstermektedir. Okul, dünya çapında saygın bir müzik sınavı olan ABRSM (The Associated Board of The Royal Schools of Music) tarafından onaylanmıştır ve sınavlarını başarıyla geçen öğrencilerin uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olmalarını sağlar.

ABRSM, 1889 yılında Londra'da kurulmuş olan ve müzik sınavları düzenleyen bir kuruluştur. Günümüzde dünya genelinde 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteren ABRSM, müzik eğitimindeki en saygın kuruluşlardan biridir. ABRSM müzik sınavları, piyano, keman, viyola, çello, kontrbas, flüt, obua, klarnet, fagot, saksofon, trompet, kornet, French horn, trombon, tuba ve perküsyon gibi birçok çalgı için düzenlenmektedir.

MEB Özel Kıyanus Bale ve Müzik Okulu, ABRSM müzik sınavlarına hazırlık konusunda öğrencilere yardımcı olmakta ve öğrencilerin müzikal becerilerini geliştirmektedir. Okulun ABRSM sınavlarına hazırlık programı, öğrencilerin müzik teorisi, nota okuma, ritim, tempo ve diğer müzikal becerilerini geliştirmelerine odaklanır. Ayrıca öğrenciler, ABRSM sınavlarına hazırlık konusunda deneyimli öğretmenler tarafından verilen özel derslerle de desteklenir.

MEB Özel Kıyanus Bale ve Müzik Okulu, ABRSM sınavlarına hazırlık konusunda öğrencilere sunduğu fırsatlarla Konya'da müzik eğitimindeki öncü konumunu korumaktadır. Öğrenciler, okulun profesyonel kadrosu tarafından verilen eğitimlerle en yüksek kalitede müzik eğitimi almakta ve ABRSM sınavlarına hazırlık konusunda en iyi şekilde desteklenmektedir. Eğer siz de çocuğunuzun ya da kendinizin müzikal becerilerini geliştirmek ve ABRSM sınavlarına hazırlanmak istiyorsanız, MEB Özel Kıyanus Bale ve Müzik Okulu'nun sunduğu imkanları değerlendirebilirsiniz.